Tupac
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Tupac

Tupac
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Final Day (Partea 2)

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin



Mesaje : 266
Data de înscriere : 03/03/2008

Final Day (Partea 2) Empty
MesajSubiect: Final Day (Partea 2)   Final Day (Partea 2) EmptyJoi Mar 06, 2008 5:45 pm

Ca de obicei, Kidada a pierdut toata distractia si 2Pac a informat-o. Ii placea partea dura si mai aproape de actiune de atat nu se apropia. Nu a invitat-o in club in acea seara. Am coborat jos si am dat peste o scena de nebunie. Toti care aveau legatura cu Death Row intrau in masini si plecau spre 662 si femeile incercau sa se infiltreze. Nu exista femei ca cele de dupa un meci. Toate incearca sa se imbrace cat mai sumar, majoritatea doar pe jumatate imbracate, cu sanii si fundurile pe afara, toate incercand sa intre in 662. Nimeni din anturajul nostru nu se grabea sa plece spre 662. In final, Suge a dat semnalul de plecare. 2Pac m-a luat deoparte si mi-a spus sa conduc Lexus-ul Kidadei cu trupa Outlawz, iar el urma sa mearga cu Suge. Arma mea era in masina care era parcata peste drum si stiam ca nu puteam sa le spun sa ma astepte pana merg la masina. Oricum nu aveam voie sa port arma in acea seara si erau peste 20 de bodyguarzi la club. Si 2Pac voia sa-i fac o favoare si sa ii duc pe Outlawz. Majoritatea nu aveau carnet de conducere si 2Pac stia ca se vor imbata. Cineva trebuia sa conduca. Eram ingrijorat. De cum m-am urcat in masina a aparut o problema. Acul care indica benzina era pe rosu. Nu stiam cata benzina de rezerva avea masina Kidadei si eram convins ca voi putea sa iau benzina abia dupa noaptea asta. Tot ce puteam sa fac era sa sper ca ne va ajunge benzina. Ca lucrurile sa fie mai rele, Suge avea mania vitezei, aproape la fel de mare ca 2Pac si imi era greu sa tin pasul cu el.


Casa lui Suge era peste drum de casele lui Tyson si Wayne Newton. Ca tot ce avea Suge, casa era predominata de culoarea rosu. Am stat doar 10-15 minute pana cand strada s-a umplut de masinile rapperilor. Toate masinile erau capete de serie si erau negre. Puteai sa vezi Mercedes-uri, BMW-uri, Cadillac-uri si Lexus-uri. Prietenii lui Suge erau toti din Compton, crescuti pe strada si nu le era frica de nimeni si nimic.


Cand am plecat am auzit sistemul Pioneer cum urla muzica asa de tare incat de cutremura pamantul. Aproape de strada principala, un politist i-a oprit pe Suge si 2Pac. Auzeam cum canta ultimul proiect al lui 2Pac, Makaveli. 2Pac asculta tot timpul propiile sale melodii cand conducea, pentru a-si da seama ce ar mai putea fi imbunatatit. Se pare ca ei ascultau muzica mai tare decat permiteau limitele orasului. Suge conducea un nou BMW 750IL in care nu a avut timp sa puna sistemul sau personal de muzica. Politistul l-a rugat pe Suge sa coboare din masina si sa deschida portbagajul. Apoi Suge s-a urcat inapoi in masina si am plecat mai departe.


Nu stiu cum de nu au fost arestati pentru posesie de marijuana. Nu conta unde erau, 2Pac avea droguri asupra lui tot timpul. "Sunt multi-milionar, am cei mai buni avocati din tara si am in buzunar mai multi bani decat vad ei intr-un an, asa ca dai naibii!" spunea 2Pac. Am vrut sa-i spun lui Suge sa intram de usa din spate, dar el deja trecuse de intersectie. Suge stia de scurtatura, dar voia sa-si faca simtita prezenta. Makaveli canta, erau multe masini cu noi, Tyson castigase si ei se simteau foarte bine. Cand ne-am apropiat de club, femeile au inceput se se dea la noi pentru a putea intra. Multimea a inceput sa ne inconjoare si am avut acelasi sentiment ca la cazino. In orice moment lucrurile puteau lua o intorsatura proasta. Am oprit la un semafor si am vazut un Cadillac alb cum a oprit langa noi. Si acum imi aduc aminte perfect de masina. Era doar un alt Cadillac la un alt semafor. Prietenul lui Suge, K-Dove, era intr-o masina in fata lui Suge, iar eu eram in spatele lor. Am vazut cum a iesit o mana cu o arma din masina... Bum bum bum bum!


Prima mea reactie a fost "Dumnezeule mare!". Am iesit din masina si am fugit la BMW-ul lui Suge. Cadillac-ul a plecat in tromba si a luat-o la dreapta. Ma gandeam "Sunt morti. Sunt morti. Este imposibil ca cineva din masina sa mai miste." BMW-ul lui Suge s-a intors inainte ca eu sa ajung acolo, iar K-Dove a facut acelasi lucru. M-am intors la masina si i-am urmarit. Nu pot sa va spun cat de tare mergeam. Am facut pana la doua roti si cand m-am oprit am vazut politia din Vegas peste tot. M-am identificat ca fiin bodyguardul lui 2Pac si fost politist si m-au lasat sa trec. Nu imi venea sa imi cred ochilor. Ce naiba face Suge intins pe jos. Avea mainile si picioarele intinse si doi politisti il tineau. Din cap ii iesea sange.


"Aveti victima arestata!" le-am strigat eu politistilor. Suge s-a uitat la mine si am vazut cum sangereaza mai tare. "Lasati-l! A fost impuscat!" am strigat eu. L-au lasat si am fugit amandoi la masina sa il scoatem pe 2Pac de acolo. Usa era intepenita. "Stiu sa o deschid!" striga Suge. M-am intins spre 2Pac prin geam. Tricoul era plin de sange si vedeam cum tremura de parca ii era frig. Cu ochii in lacrimi ii strigam "Nu ai nimic, nu ai nimic!". Intins pe jos, mi-a spus "Frank, nu pot sa respir. Nu pot se respir." "Nu omule, nu ai nimic" am strigat eu. Dar el repeta asta intr-una. Si-a pus mainile pe piept si si-a inchis ochii. A fost ultima oara cand l-am vazut respirand singur.
Sus In jos
http://tupac.forumgratuit.ro
 
Final Day (Partea 2)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Final Day (Partea 1)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Tupac :: Biografii,Informatii,Familie,Date despre Tupac :: Biografii,Infeormatii,Familie,Date despre Tupac :: Ziua Fatala-
Mergi direct la: